سپیراد
خانه / پارافین جامد / قیمت خرید پارافین جامد چگونه مشخص می شود؟

قیمت خرید پارافین جامد چگونه مشخص می شود؟

قیمت خرید پارافین جامد را چگونه بدست آوریم؟ آیا می توان با دانستن عوامل مختلف موثر بر قیمت پارافین میزان حدودی قیمت خرید پارافین جامد را مشخص کرد؟ بهترین جا برای خرید پارافین کجاست؟

پارافین ماده ایست که طی فرآیند های گوناگون از ماده اولیه نفت استخراج می شود. علاوه بر اینکه پارافین ها به دو دسته کلی پارافین جامد و پارافین مایع تقسیم می شوند، هر کدام از این موارد هم به زیر شاخه های متفاوتی دسته بندی می شوند که طبق آن ها قیمت خرید پارافین تعیین می گردد.

قیمت خرید پارافین جامد به چه عواملی وابسته است؟

عوامل موثر بر تعیین قیمت پارافین جامد را به ۴ دسته کلی تقسیم میکنند:

  1. درصد روغن پارافین
  2. گرید مصرفی پارافین
  3. سبک یا سنگین بودن پارافین
  4. دمای ذوب پارافین
  5. میزان خرید
نمودار تغییرات قیمت پارافین
نمودار تغییرات قیمت پارافین

درصد روغن پارافین

به طور معمول پارافین های جامد را بدین صورت دسته بندی می کنند که مقدار روغن موجود در آن چقدر است. این مقدار را با درصد نشان می دهند. به طور مثال پارافین جامد با درصد روغن زیر ۱%، پارافین جامد بین ۱ تا ۳ درصد، پارافین جامد ۳ تا ۵ درصد و پارفین جامد۵ تا ۸ درصد. همچنین درصد های بالاتر نیز وجود دارند که به نسبت نیاز مصرف  کننده تولید می شوند. به طور کلی هر چه درصد روغن یک نوع پارافین پایین تر باشد، کیفیت آن پارافین بالاتر و به طبع قیمت خرید پارافین نیز بیشتر می شود. چرا که فرآیند تولید پارافین با درصد روغن پایین زمان و هزینه بیشتری را می طلبد.

پارافین جامد قالبی
پارافین جامد قالبی

 

گرید مصرفی پارافین

البته عامل تعیین کننده ی دیگری نیز در قیمت خرید پارافین جامد موثر است، و آن گرید مصرفی پارافین می باشد. گرید مصرفی می تواند از گرید غذایی تا صنعتی متغیر باشد، که به همین ترتیب قیمت از بالا به پایین می باشد. در کارخانجات مواد غذایی و دارویی از گرید غذایی یا فود گرید استفاده می شود. کارخانجاتی که محصولات بهداشتی تولید می کنند از گرید بهداشتی استفاده میکنند. دیگر کارخانجات می توانند از گرید های صنعتی بهره ببرند که قیمت پایین تری دارد.

نوع بافت پارافین

در پارافین های جامد به بیان ساده، نوع بافت پارافین نیز متفاوت است. به پارافین هایی که دارای ذرات بسیار ریز هستند میکرو کریستال می گویند. پارافین های میکرو کریستال دارای چگالی بیشتری هستند. پارافین های جامدی که دارای بافتی با ذرات درشت تر هستند را ماکرو کریستال گویند. بنابراین پارافین های ماکرو کریستال دارای چگالی پایین تری هستند. به طور رایج نوع اول را پارافین سنگین و نوع دوم را پارافین سبک می گویند.

پارافین جامد گرانولی
پارافین جامد گرانولی

فلش پوینت پارافین (نقطه ذوب پارافین)

در این میان بعضا نقطه ذوب نیز برای برخی مصرف کنندگان مهم است. مثلا برای مصارف بهداشتی چون پارافین تراپی دمای ذوب نبایست بیشتر از ۵۰ درجه باشد، چرا که ممکن است موجب آسیب زدن به مصرف کننده شود. از طرفی برخی دمای ذوب بالاتر را ترجیح میدهند، مانند مصارف شمع سازی. در هر صورت دمای ذوب جزو عوامل اصلی برای تعیین قیمت پارافین جامد نیست.

میزان خرید پارافین

نهایتا عامل میزان خرید پارافین قابل ذکر است. طبیعی است که خرید هر محصول به صورت عمده دارای قیمت تمام شده پایین تری است. به بیان دیگر، فروشنده هر محصول درصد سود خود را در فروش هایی با مقدار بالا یا به اصطلاح عمده، پایین تر می آورد، چرا که با این کار هم مشتری به خرید بیشتر راغب می شود و هم خود فروشنده از قبل فروش بالاتر به سود نهایی بیشتر خواهد رسید.

خرید عمده پارافین جامد

از کجا پارافین تهیه کنیم؟

مراکز فروش مختلفی جهت تهیه و خرید پارافین وجود دارد. البته فاکنور های مهمی برای انتخاب محل خرید نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. از جمله این عوامل می توان به جور بودن جنس، قیمت مناسب و توانایی تامین در حجم مورد نظر اشاره کرد. سایت مرکز فروش پارافین ایران در امر فروش پارافین در خدمت مشتریان می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا خلیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120493968
آدرس کانال: SepiradCo@
پست الکترونیکی: SepiradCo@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

فروش پارافین سبک جامد کریستال قالبی

فروش پارافین سبک کریستال جامد به صورت عمده

فروش پارافین سبک کریستال جامد به صورت عمده امکان پذیر شد. پارافین جامد سبک معروف …

دیدگاهتان را بنویسید